Wakacyjne atrakcje w Bieszczadach dla całej rodziny

Kiedy słyszy się „Bieszczady” większość osób ma przed oczami małą, chatkę otoczoną przez naturę. Ten region Polski kojarzymy z spokojem, chodzeniem po połoninach i przyjemnym odpoczynkiem od hałasu miasta i ciągłego pędu. Tymczasem Bieszczady, oprócz pięknych krajobrazów, proponują nam również dużo atrakcji architektonicznych. Zaskakują wielokulturowością i mają bogatą ofertę dla dzieci. Warto się z nią zapoznać.

Nowo wyremontowana Chatka Puchatka.

Najpopularniejszym obiektem w całych Bieszczadach jest wyjątkowa Chatka Puchatka – schronisko umieszczone na szczycie Połoniny Wetlińskiej. Prowadzi do niej szlak, który powinni być w stanie pokonać mniej doświadczeni piechurzy. Ciekawe schronisko w 2022 zostało poddane całkowitej modernizacji. Dlatego można odwiedzać już inny, w całości unowocześniony budynek. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w dalszą część trasy, w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dalszą oraz trudniejszą trasą, na którą warto się przygotować.

Kiedy najlepiej przyjechać w Bieszczady?

Bieszczady to dalej mało odwiedzany rejon Polski, dzięki czemu doświadczymy tu relaksu i wolnego od miejskiego hałasu. Choć baza noclegowa nie jest tak rozłożona bardzo dobrze, w podgórskich miejscowościach wynajmiemy urokliwe domki. Bieszczady najbardziej modne są w okresie letnim, dlatego o rezerwacji noclegu warto przemyśleć z wyprzedzeniem. Jeżeli interesują Cię tutejsze noclegi – Bieszczady oferują również prywatne stancje, jak i całoroczne domy https://domki.bieszczadomaniak.pl/.

Zapora w Solinie – ciekawe miejsce?

Choć dla wielu mieszkańców Podkarpacia Solina to już typowe Bieszczady, będąc w okolicy zdecydowanie należy tu dotrzeć. Słynna zapora nad jeziorem Solińskim sprawi wrażenie nad każdym, a w szczególności nad najmniejszymi turystami. Od 2022 roku działa tu również wyciąg kolejkowy, z którego rozwija się przepiękny i zachwycający widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pobyć nad akwenem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto przyjechać do Polańczyka i tam skorzystać z wodnych atrakcji.

Co oferuje Bieszczadzki Park Narodowy.

Bieszczady to region pełen interesujących wodospadów czy leśnych terenów spacerowych. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto zacząć naszą wędrówkę. Natomiast w Ustrzykach Dolnych koniecznie przyjdźcie do Muzeum Przyrodniczego Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W Bieszczadach jest wiele dzikich, które nietrudno natrafić na górskich szlaku. Prawie wszędzie można zobaczyć ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a również drapieżnikami, które są symbolem parku. Jeżeli ciągle wam mało w Mucznem zobaczycie Pokazową Zagrodę Żubrów.

Noclegi w Bieszczadach przez cały rok.

Najważniejszym problemem na etapie organizacji każdej podróży musi być wybranie noclegu. Od tego, gdzie będziemy nocować w dużej mierze zależy to będziemy zadowoleni z urlopu. Wybierając nocleg w Bieszczadach możemy postanowić czy chcemy nocować w hotelu a może wynajmiemy prywatną kwaterę? W Bieszczadach jest możliwość wynajęcia także domków dla zwiedzających.